Első Bhután-hétvége Mánfán – május 24-26

A Magyar-Bhutáni Baráti Társaság egy új együttlét-sorozatot indít a Mánfai Elvonulási Központ és Alkotóház kiváló helyszínén. A sorozat címe „Bhután után, szabadon” és célja, hogy közelebb kerüljünk a bhutáni értékekhez, hagyományokhoz és a buddhizmus által inspirálva közösen, szakemberek és bhutáni barátaink segítségével beszélgessünk és tanuljunk,  hogy mindennapi életünk jótékonyan alakítani és jobbítani tudjuk.

A sorozat első része, egy teljes Bhután-hétvége, 2024. május 24-26-án lesz. Ha működik és szeretjük, akkor folytatjuk. Az elvonulások elsősorban Magyarországon lesznek, de tervezünk görögországi és bhutáni együttléteket is, ha lesz rá igény. Egy évben legalább két ilyen találkozóval számolunk.

Mit fogunk csinálni? Egyrészt jobban elmélyedünk a bhutáni kultúrában, hagyományokban, művészetekben és szokásokban. Másrészt közelebb kerülünk a buddhista életfilozófiához, gyakorlatokhoz, meditációhoz. Harmadrészt vendégeink segítségével ismerkedünk olyan jótékony tevékenységekkel, mint a jóga, stresszoldó technikák, a gyógynövények és gyógyteák világa, hagyományos gyógyászat és íjászat, vagy a vegetáriánus konyha. Közben szabadon megbeszéljük, megosztjuk saját élményeinket, élethelyzeteinket, történeteinket. Mindezt azért, hogy másoktól, egymástól és Bhutántól tanulva az életünket jobbá, kiegyensúlyozottabbá, derűsebbé tegyük. Emellett kihasználjuk a természet közelségét, sétákat teszünk, bámuljuk az elmenő felhőket, helyben készült finom és egészséges húsmentes ételeket eszünk, jókat beszélgetünk, ellazulunk, barátkozunk – egyszerűen: jó társaságban jól érezzük magunkat.

Az elvonulást Valcsicsák Zoltán, a Bhután Társaság elnöke vezeti, vagy inkább a résztvevőkkel közösen koordinálja, egyengeti, facilitálja, minközben bhutáni és más vendégeink időről időre csatlakoznak az utazásunkhoz – a helyszínen, felvételről vagy online. Lehetnek jóga oktatók, buddhista tanítók, lélekismerők, táplálkozási szakemberek, zenészek, művészek, világutazók, természetbúvárok, és igazából bárki, aki szívesen jön és akit szívesen látunk, hallunk. Ha egy vendégünk angolul beszél, mint a bhutáni Karma Phuntsho, lefordítjuk, hogy mindenki részt tudjon venni.

Akit érdekel ez a különleges együttlét olvasa el a részletes előzetes programot és regisztráljon a EZEN A LINKEN május 15-ig, majd fizesse be a 10 ezer Ft foglalót! A teljes részvételi díj két éjszakára, kétágyas szobákban, teljes ellátással, 55 ezer forint. Aki egyedül szeretne lenni a szobában (6 ilyen szoba van), annak 5 ezer Ft felárat kell fizetnie. Aki diák vagy nyugdíjas, valamint, aki már tavaly tagja volt a Bhután Társaságnak és nincs tagdíj tartozása, annak a részvételi díja csak 50 ezer Ft. Aki nem kér szállást, mert pl. a környéken lakik, annak a részvételi díja csak 40 ezer Ft. Az oda- és visszautazás egyénileg történik, de Budapestről telekocsit is szervezünk. A vegán (minden állati eredetű hozzávalótól mentes) étkezést helyben szakács biztosítja (2 vacsora, 2 ebéd, 2 reggeli). A részvételi díj tartalmazza Valcsicsák Zoltán: Álmomban Bhutánban ébredtem c. e-könyvét.

Karma Phuntsho bhutáni spirituális gondolkodó, társadalmi aktivista és Bhután egyik vezető tudósa, kutatója. Buddhizmust és bhutáni tanulmányokat tanít Bhutánban és külföldön. A teljes szerzetesi képzését elvégezte, mielőtt buddhista apát lett, majd Oxfordban PhD-t szerzett szanszkrit nyelvből és klasszikus indiai vallásokból. Kutatóként dolgozott a Cambridge-i Egyetemen, a CNRS-en (Párizs) és a Virginiai Egyetemen. Jelenleg a Tsadra Alapítvány „Buddha-természet” projektjén dolgozik, íróként pedig sokat foglalkozik Bhután történetével, vallásával, kultúrájával és fejlődésével. Hat könyv szerzője – köztük a „Bhután története” című kötet -, hét könyvet szerkesztett, több mint kétszáz cikket és esszét írt, és több mint egy tucat kutatási projektet vezetett. Alapítója a Loden Alapítványnak – az első bejegyzett bhutáni civil szervezetnek – és a nemrég nyílt thimphui Bodhitse Központnak. Karma a Magyar-Bhutáni Baráti Társaság tiszteletbeli tagja és már vezetett elvonulást magyar résztvevőknek a Pilisben és a görög Thassos szigetén most Mánfán online fog csatlakozni hozzánk.

Valcsicsák Zoltánt először 2011-ben a fenntartható fejlődés, a Bruttó Nemzeti Boldogság és a buddhizmus iránti érdeklődése vitte Bhutánba. Ezen az első útján – amelyet 15 másik követett – a Loden Alapítvány önkénteseként megismerte Bhután rejtett arcait, beleszeretett az országba, és az élete megváltozott. Hazatérve többedmagával megalakította a Magyar-Bhutáni Baráti Társaságot, amelynek elnöke. Kezdeményezte a világ első bhutáni filmfesztiválját Budapesten, számos bhutáni előadót hívott meg hazánkba, a témában előadásokat és beszélgetéseket tart, utazó csoportokat vezet Bhutánba és Dél-Koreába, könyvet írt Bhutánról, kreatív és vállalkozó kedvű bhutániak felkarolásán dolgozik, és minden évben hosszabb időt Sárkányföldön tölt. Az ázsiai kultúrával Bhután mellett Indiában, Nepálban, Vietnámban, Dél-Koreában, Thaiföldön, és Bali szigetén ismerkedett. Jelenleg a Corvinus Egyetem PhD hallgatója, kutatási témája: az érték-vezérelt bhutáni vállalkozások.